Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чаланджър", който се провежда във Франкавила, Италия.

На старта пловдивчанинът, който е номер 211 в света в момента, елиминира Далибор Свръчина от Чехия с 6:4, 6:4. Мачът продължи час и 57 минути.

В първата част 229-ия в света поведе с 3:0 гейма, но българинът направи обрат до 3:4. Сетът можеше да приключи по-рано, но Кузманов изпусна три шанса за 5:3. Въпреки това при 4:4 родната ракета направи два поредни гейма и спечели частта.

Във втората Кузманов поведе с 3:0, а малко по-късно водеше и с 4:1, но чехът изравни за 4:4. Краят на сета се повтори както в първата част и победата отиде на сметката на българина.

В следващия кръг Димитър Кузманов, който е поставен под номер 6 в основната схема, ще играе с италианеца Лоренцо Джустино, елиминирал Михаил Кукушкин с 2:0 сета.