Воденият от националния селекционер на България по волейбол при мъжете Пламен Константинов - Локомотив (Новосибирск) е на успех от спечелване на бронзовите медали в руската Суперлига.

Тимът на българина спечели като домакин с 3:2 (29:31, 25:17, 16:25, 25:13, 16:14) гейма в среща  номер 3 срещу Зенит (Санкт Петербург) в мача за третото място.

По този начин Локомотив поведе в серията с 2-1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача.

Най-резултатен за победителите беше сръбският национал Дражен Лубурич с 21 точки. Омар Курбанов добави още 19.

За Зенит Виктор Полетаев отбеляза 21 точки, а американският национал Матю Андерсън завърши с 13.

Четвъртата среща между двата тима ще се играе в сряда (10 май) от 15:00 часа българско време отново в Новосибирск.