Българският талант Ергюнал Себахтин се класира за 1/4-финалите в категория до 48 кг на Световното първенство по бокс за мъже, което продължава в узбекистанската столица Ташкент.

Днес българинът спечели с 4:1 съдийски гласа срещу представителя на Киргизстан Анварджан Ходжиев, с което си осигури място в "Топ 8".

Себахтин беше по-активният боксьор от двамата през цялото време като спечели категорично първия рунд. Вторият дойде също при превес на нашенеца, но с 4:1 съдийски гласа (молдовският съдия даде за киргиза).

Във финалния рунд Себахтин намали оборотите, но в крайна сметка стигна до успеха.

В битка за място на полуфинал представителят ни ще срещне европейския шампион  в категорията - Шахил Алахвердоби от Грузия. Грузинецът е добре познато име, като двамата се срещнаха и на финала на европейското първенство миналата година. Сега пред Себахтин се открива шанс за реванш, а двубоят е на 10-и май.

България има още един боксьор днес в Ташкент.

В седмия двубой от програмата, около 17:30 часа пък петкратния европейски златен медалист Радослав Росенов (60 кг) ще срещне петия поставен в схемата Даниял Шахбахш от Иран.

Срещите може да наблюдавате пряко по БНТ 3.