Олимпик Лион победи гостуващия тим на Монпелие с 5:4 в мач от 34-ти кръг на френската Лига 1. Срещата на "Групама Стейдиъм" премина през два обрата, а драмата бе буквално до последната секунда.

"Хлапетата" откриха резултата чрез Александър Лаказет в 31', но още преди почивката гостите обърнаха резултата с два гола на Ели Уахи в 40' и 41'.

10 минути след подновяването на играта нещата изглеждаха невъзможни за играчите на Лоран Блан, тъй като Ели Уахи вкара нови два гола в 53' и 55'.

4 минути по-късно отново Лаказет се разписа, а бранителят Деян Ловрен върна интригата в 70'. Лаказет оформи своя хеттрик в 82', но екшънът в мача тепърва предстоеше. Главният съдия отсъди продължение от 5 минути, но в 98' Лаказет бе съборен в наказателното поле на гостите и след намесата на ВАР Бастиан Дешепи отсъди дузпа, която бе реализирана от бившия нападател на Арсенал.

Олимпик се изкачи до 7-мо място във временното класиране с 56 точки, а възпитаниците на Мишел Дер Закарян са 12-и с 43 точки.