Отборът на Ювентус прекъсна серията си от 4 поредни мача без победа в Серия "А". "Бианконерите" победиха като гост Аталанта с 2:0 в двубой от 34-ти кръг на Калчото.

И двата гола за "старата госпожа" паднаха през втората част. Англичанинът Самюел Илинг откри от близко разстояние в 56'. Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини можеха да изравнят резултата в заключителните минути на редовното време, но изстрелът на Давиде Запакоста се удари в левия страничен стълб на Войчех Шчесни. В 98'+на даденото от съдията продължение Душан Влахович оформи крайния резултат, завършвайки бърза контраатака след асистенция на Федерико Киеза.

Играчите на Масимилиано Алегри се изкачиха до второ място във временното класиране с 66 точки, докато "бергамаските" остават на 6-а позиция с 58 точки.