Пилотът на Ред Бул Серхио Перес ще потегли първи в днешното Гран При на Маями във Формула 1. Мексиканецът спечели квалификацията във Флорида с време от 1:26.841, с което остана недостижим за съперниците си.

Втори се нареди двукратният световен шампион Фернандо Алонсо, а челната тройка допълни Карлос Сайнц от Ферари.

Голямото разочарование дойде от световшния шампион Макс Верстапен, който допусна грешка в бързите завои в края на първия сектор от първия си летящ тур и се отказа от обиколката, оставайки без време.

Другият състезател на Ферари Шарл Льоклер също претърпя инцидент, като изтърва колата си в бързите криви в края на първия сектор, но за разлика от Верстапен не успя да хване шасито си и се заби в стената, но остана без наранявания. Той ще тръгне от седмото място тази вечер, когато надпреварата започва в 22:30 часа.