Отборът на Кьолн се изкачи до десетото място в класирането на Бундеслигата и със също толкова точки аванс от зоната на изпадащите, след като спечели гостуването си на Байер Леверкузен от 31-ия кръг с 2:1.

Развръзката в двубоя дойде още през първото полувреме, когато в рамките на малко повече от 20 минути беше оформен крайния резултат. Дави Зелке беше героят на Кьолн, реализирайки и двете попадения за своя тим. Той откри резултата в 14-та и се разписа за втори път в 36-та, след като в 28-та Амин Адли беше изравнил резултата за тима на Шаби Алонсо.

Байер Леверкузен прекъсна серията си от 14 мача без загуба във всички турнири. "Аспирините" остават на шестото място, което е последното в Бундеслигата, осигуряващо право на участие в европейските клубни турнир, но могат да бъдат изместени от него до края на кръга.