Отборът на Черноморец (Бургас) се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига при мъжете.

Тимът от Бургас спечели четвъртфиналната си серия срещу Спартак (Плевен) с 2-0 успеха.

Във втория мач от серията, който се изигра в зала "Балканстрой“ в Плевен пред близо 700 зрители Черноморец победи Спартак със 75:69 точки (20:19, 17:17, 16:14, 22:19).

Силен мач за Черноморец изигра Джордан Тъкър, който наниза 23 точки. Капитанът Георги Боянов приключи срещата с 19 точки, а Симеон Лепичев добави 16.

За домакините  най-резултатен с 14 точки бе Станимир Маринов. Семадже Хайнес-Джоунс добави 12 точки.

На полуфиналите Черноморец очаква победителят от четвъртфиналната серия между Рилски спортист и Академик (Пловдив), където резултатът е 1-1 успеха и полуфиналистът ще бъде определен в трети мач.