Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) се класира за финала в турнира за Купата на Германия по футбол.

На полуфиналите на състезанието Айнтрахт победи като гост Щутгарт с 3:2.

С гол на Тиаго Томас в 19-ата минута Щутгарт поведе в резултата.

В 51-ата минута французина Обите Ндика възстанови равенството след асистенция на голямата звезда на отбора от Франкфурт и свой сънародник Рандал Коло Муани.

Четири минути по-късно японецът Даичи Камада даде преднина на гостите за 2:1. В 77-ата минута тимът на Айнтрахт получиха дузпа, която Коло Муани вкара за 3:1.

Домакините върнаха един гол в 83-ата минута чрез Енцо Мило, но за повече нямаха сили.

Тимът на Щутгарт завърши мача с десет души, след като в 85-ата минута хърватският национал Борна Соса получи червен картон.

В мача за трофея, на 6 юни в Берлин Айнтрахт (Франкфурт) ще играе срещу РБ Лайпциг.