Отборите на Валенсия и Виляреал завършиха наравно 1:1 в мач от междинния 33-и кръг в испанската Ла Лига.

Двата тима си размениха по един гол в рамките на десет минути в средата на втората част.

Гостите от Виляреал поведоха с попадение на Николас Джексън в 62-ата минута. В 72-ата минута Самуел Лино възстанови равенството.

В последните си пет мача Валенсия стига до първо равенство, като има и две загуби и две победи.

Виляреал също стига до първо равенство в последните си пет мача, като прекъсна серия от две успеха.

Преди останалите мачове от кръга Виляреал е на петото място в класирането. Валенсия е на 17-о място, като има три точки аванс пред намиращите се в зоната на изпадащите отбори на Хетафе и Еспаньол, които са с по мач по-малко.