Арда и Черно море завършиха наравно 2:2 в Кърджали от междинния 29-и кръг на Първа лига.

Мишаел откри в 35-та минута за "моряците", но 21-годишният мавританец Ел Мами Тетах осъществи обрата за Арда с две бързи попадения между 51-та и 56-та минута. Възпитаниците на Александър Тунчев останаха в намален състав от 82-та минута, когато защитникът Умар Сако бе изгонен с директен червен картон заради груба игра срещу съперник. Това коства успеха на кърджалии, които допуснаха изравнителен гол в първата минута на добавеното време.

Домакините са осми в класирането с 41 точки, а варненци са пети с 50. В следващия кръг Арда гостува на Локомотив София след 3 дни от 17:30 часа, а Черно море приема Спартак в градското дерби от 17:45 часа ден по-късно.

По-рано днес Спартак Варна и ЦСКА 1948 направиха 3:3, а в 20:30 часа започва срещата Лудогорец - Берое.