Отборът на Реал Сосиедад постигна ценен успех като домакин на настоящия пампион Реал Мадрид. Баските се наложихса с 2:0 на собствения си стадион в срешата от 33-ия кръг на Ла Лига.

Бившият футболист на "кралския клуб" Такефуса Кубо откри резултата в началото на второто полувреме, а Андер Баренечеа оформи крайния резултат в последните минути на мача.

Реал Сосиедад вече има 61 точки, намирайки се на 4-ото място, като е на 8 пред петия Виляреал, който обаче е с мач по-малко. С пет мача до края на сезона "баските" са близо до класира в Шампионската лига за първи път от сезон 2012/2013 година.

Реал Мадрид остава втори в класирането, но може да бъде изместен от Атлетико Мадрид, защото преднината им остана 2 точки, а "дюшекчиите" са с мач по-малко.