Отборът на Итас Тренстино (Тренто), с Матей Казийски в редиците си, победи като домакин пред 4 000 зрители  Кучине Лубе Чивитанова, с Александър Николов, с 3:1 гейма (25:23, 23:25, 25:23, 25:17) и 1 час и 49 минути игра в първи мач от финалната серия в италианската мъжка волейболна Суперлига.

С успеха Тренто поведе с 1-0 победи в серията, в която се играе до три победи. Домакин на мач №2 в серията е Чивитанова, като мачът е на 4 май (четвъртък).

Българите в двата отбора изиграха блестящ мача, като станаха и най-резултатни за тимовете си.

Казийски бе неудържим за Тренто, като приключи мача с 22 точки. 17 добави Алесандро Микиалето.

За Чивитанова Алекс Николов бе най-резултатен с 20 точки. По 14 добавиха Иван Зайцев и Марлон Янт Ерера.