Световният № 3 Даниил Медведев се класира за ¼-финалите на ATP Мастърс 1000 турнира на клей в Мадрид. Руснакът победи в 1/8-финалите сънародника си Александър Шевченко след обрат 4:6, 6:1, 7:5 за два часа и 42 минути на корт "Маноло Сантана“ в първа среща между двамата на професионално ниво.

В първия сет Шевченко поведе с два пробива, но съперникът му върна единия брейк и доведе събитията до изоставане от 4:5, но 96-ят в ранглистата удържа подаването си и затвори първата част.

Втората премина под диктовката на Медведев, който дръпна с 5:0 чрез два пробива във втория и четвъртия гейм, което бе достатъчно за шампиона от US Open за 2021 година да изравни сетовете.

Последната част бе най-равностойна и драматична. Бившият водач в световната ранглиста изостана с 0:2 гейма, но моментално върна пробива. Впоследствие отново допусна брейк за 2:4, който бе заличен веднага от Медведев. Събитията се развиваха гейм за гейм до 11-я, когато спечелилият 4 трофея тази година осъществи решителен пробив при втория си опит, а на свой начален удар затвори двубоя, минавайки през едно равенство 40:40.

На ¼-финалите Даниил Медведев ще играе с победителя от двойката Алекс де Минор - Аслан Карацев. Той добави 180 точки, тъй като миналият сезон не игра в испанската столица.