Отборът на ПСВ Айндховен спечели Купата на Нидерландия за втора поредна година. "Селяните" триумфираха във финала срещу Аякс след изпълнение на дузпи, тъй като редовното време на ст. " Де Кайп" в Ротердам завърши 1:1. Така за втора поредна година "божиите синове" губят финал от големия си враг.

Символичните домакини от Аякс откриха резултат в края на първата част, когато Джарад Брантуейт си отбеляза автогол. В средата на втората част Торган Азар изравни след асистенция на Шави Симонс.

Двубоят влезе в продължения, в които и двата отбора не предприеха рискове, а това доведе до дузпи.

Аякс: Душан Тадич – гол, Брайън Броби – аут, Юриен Тимбер – аут, Мика Годтс – гол, Едсон Алварес - спасена

ПСВ: Торган Азар – гол, Андре Рамальо – спасена, Ибрахим Сангаре – аут, Анвар Ел Гази – гол, Габио Силва - гол