Eспаньол постигна изключително ценна победа в Ла Лига с 1:0 над директния съперник за оцеляване Хетафе в 32-я кръг. Попадението вкара голмайстора Хоселу от дузпа в 38-та минута.

Двата отбора вече имат по 31 точки. Еспаньол се придвижи на 18-о място с по-добра голова разлика и свали Хетафе на предпоследната позиция.

Еспаньол не бе печелил в 8 поредни срещи. На другата скамейка Хосе Бордалас нямаше поводи за радост, след като бе назначен 24 часа преди двубоя.

Домакините бяха по-активни през цялото време, но получиха дузпа заради игра с ръка на Карлес Аленя. Съдията Хосе Санчес се допита до колегите си от стаята за видеоповторения, които му потвърдиха, че ударът на Мартин Брайтуайт е бил спрян с ръка.

След почивката Хетафе бе по-активен и можеше да изравни, но ударът с глава на Домингош Дуарте в 71-та минута се спря в страничната греда.