Берое спечели трета поредна шампионска титла на България при жените, след като взе финалната серия срещу Монтана с 3:0 победи. "Зелените" победиха с 83:73 точки (24:21, 16:23, 21:16, 22:12) като гости.

Берое се окичи със златните медали през 2021-а и през 2022-а година, а два пъти преди тях първи станаха баскетболистките именно на Монтана.

Радостина Христова вкара 22 точки за възпитаничките на Таня Гатева, а по 20 добавиха Виолина Кочева и Киара Ростън, която бе най-важният човек и под кошовете с 10 борби.

За домакините от Монтана Анджелика Митрашинович се отличи с 21 точки, Шарийн Съдърланд прибави 13, а Валерия Алексиева остана с 12. Съдърланд записа в личната си статистика 11 борби и още 2 подавания.

Домакините още в началото дръпнаха с 10:2. Те продължиха да се борят и водиха с 15:14 преди Берое да излезе за първи път напред в резултата. Точни изстрели на Митрашинович и Съдърланд поддържаха интригата, като резултатът мина през 21:16, но гостенките изравниха до 21:21 и на свой ред затвориха частта с 21:24.

Монтана отново излезе напред в резултата - 44:40 в края на втория период. Берое обърна хода на срещата в края на третата част, когато много важни точни изстрели на Жаклин Златанова доведоха нещата до 61:60 за Берое. В последната четвърт домакините се бориха до 65:67, но след това "зелените" увеличаваха методично преднината си.