Българските боксьори спечелиха 3 медала от Европейското първенство за младежи и девойки в Ереван. Развоят бе белязан от две победи днес в арменската столица. Константин Костов и Викторио Илиев се класираха за полуфиналите и се присъединиха към Алейна Мехмед, гарантирайки си минимум бронзови отличия. Съставът е воден от треньорите Борислав Бояджиев и Детелин Далаклиев.

В категория до 57 килограма Костов отстрани унгареца Франк Мате. Сънародникът ни постигна успех с 4:1 гласа и в понеделник ще се изправи срещу грузинеца Леван Демурови.

При 60-килограмовите Илиев бе още по-категоричен. Носителят на Световната купа за младежи победи с 5:0 испанеца Даниел Родригес. Утре той ще се боксира за финал с молдовеца Артьом Толстой.

В понеделник ще се бие и Алейна Мехмед. В категория до 81 килограма при девойките тя ще срещне унгарката Нора Комятхи.