Френският първенец Пари Сен Жермен допусна поредна грешна стъпка в Лига 1, като отстъпи пред Лориен у дома с 1:3. Загубата бе споходена от червения картон на защитника Ашраф Хакими, който си изкара втори жърт картон в 20-та минута.

Лориен откри резултата в 15-та минута чрез Енцо Льо Фе. Килиан Мбапе изравни за парижани, които в този момент вече бяха с 10 човека на терена. Още преди почивката бретонците отново успяха да поведат с попадение на бранителя Дарлин Йонгва.

В края на двубоя Шейх Диенг вкара трети гол за Лориен, който бе отменен заради засада, но две минути по-късно Диенг направи резултата 3:1.

ПСЖ води с 8 точки пред Олимпик Марсилия, но преднината може да бъде съкратена на 5 по-късно тази вечер при домакинството на Оксер.