Шампионът в мъжкото волейболно първенство ще бъде определен в решителен пети двубой от финалната серия. Хебър победи Нефтохимик 2010 с 3:0 гейма (25:21, 25:14, 25:22) като домакин в четвъртия мач от финала. Възпитаниците на Камило Плачи, които изоставаха с 0:2 победи след първите две срещи, съумяха да изравнят общия резултат с два поредни домакински успеха и вкараха серията в решителен пети сблъсък, който ще е във вторник от 18:30 часа в Бургас.

Хебър, който в събота направи драматичен обрат от 0:2 до 3:2 гейма, за да запази шансовете си за титлата, днес бе значително по-добрият отбор на полето в зала "Васил Левски“.

Домакините започнаха по-силно и рано отвориха преднина от 3 точки, която задържаха до средата на гейма при 16:13. Успешна атака на Виктор Йосифов, ас Джулио Саби и контраатака на Добромир Димитров увеличиха аванса на "тигрите“ до 19:14. Последваха силни минути за Нефтохимик, в които гостите успяха да намалят изоставането си до 20:21, но в решителните моменти волейболистите на Камило Плачи бяха по-концентрирани и затвориха гейма с 25:21 след контраатака на Тодор Алексиев.

Хебър пренесе импулса в играта си и в началото на втората част, като поведе с 8:4. Гостите от Бургас отговориха и се доближиха само на точка при 9:10, но тогава последва невероятна серия от 12 безответни точки за домакините, които дръпнаха в резултата с 22:9 и спечелиха втория гейм след 25:14.

Третата част започна равностойно и двата състава вървяха точка за точка до 8:8. Тогава играчите на Камило Плачи затрудниха посрещането на съперника с по-ефективен сервис и това им позволи да направят серия от 5 поредни точки, за да поведат с 13:8. Хебър увеличи аванса си до 21:15, но Нефтохимик отговори с 6 поредни точки, за да изравни - 21:21. Блокада и точка в нападение на Якопо Масари позволиха на Хебър отново да се откъсне напред в резултата и в крайна сметка да спечели след успешна атака на Джулио Саби - 25:22 в третия гейм.

Джулио Саби бе над всички, като реализира 19 точки за Хебър, с 10 остана Якопо Масари, а Добромир Димитров направи три аса за тима от Пазарджик. За Нефтохимик 2010 13 точки отбеляза Калоян Балабанов, а 12 - Аксел Трухчев.