Сам Лоус (Elf Marc VDS Racing Team) спечели Гран При на Испания в клас Moto 2 от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, превръщайки пол-позишъна си от квалификациите в първо място.

Лоус бе атакуван на старта от Педро Акоста (Red Bull KTM Ajo) и загуби водаческата си позиция, но британецът се върна отново начело в последния завой на първата обиколка.

Лоус пресече карирания флаг 2.841 секунди преди Акоста, а Алонсо Лопес (CAG SpeedUp) спечели последната позиция на подиума.

Акоста е лидер в класирането в Moto2, но при равенство в точките с Тони Арболино ( Elf Marc VDS Racing Team), който финишира четвърти в Херес. Двамата са с по 74 точки и 22 пред Аарон Канет (Pons Wegow Los40), който бе пети днес.

Лопес е с допълнителни 7 точки изоставане, а Лоус е пети с още две пасив.