Монпелие спечели с 4:0 срещу Монако в гостуването си от 33-я кръг на френската Лига 1. Два гола за победителите вкара Арно Норден, а другите бяха дело на Фету Мауаса и Стефи Мавидиди.

Първото положение в мача бе в полза на Монако, като вратарят на гостите Бенжамен Льоконт трябваше да се намесва при удар на Едан Диоп.

Малко по-късно Арно Норден направи пропуска за Монпелие, но в 28-та минута се реваншира. Тогава с точен удар в левия долен ъгъл направи 1:0, а вратарят на монегаските Алексендър Нубел бе безпомощен.

В самия край на първата част Ели Уаи от Монелие имаше чудесен шанс да удвои резултата, но ударът му мина покрай десния стълб.

В 65-та минута Фету Мауаса получи подаване от Уаи и с много прецизен удар направи 2:0 за гостите. 7 минути по-късно Норден вкара втория си гол по идентичен начин с плътен удар в долния десен ъгъл.

В 80-та минута Норден този път подаде, а Стефи Мавидиди се измъкна от защитата и с мощен удар вкара четвъртия гол за състава на Мишел Дер Закарян.

С трите точки Монпелие успя да изпревари новия носител на Купата на Франция Тулуза и вече е на 12-а позиция.

Монако остава четвърти, но пропусна да се доближи до "Топ 3".