Отборът на Реал Мадрид спечели домакинството си на Алмерия с 4:2 в мач от 32-ри кръг на испанската Ла Лига.

С основна заслуга за успеха на "белия балет" бе носителят на Златната топка за миналата година Карим Бензема, който вкара хеттрик още през първото полувреме. Французинът бе точен в 5', 17' и 42' след точно изпълнена дузпа. В самия край на първата част гостите успяха да върнат един гол чрез Лазаро, като така и завърши първата част.

Родриго Гоеш вкара 4-ти гол за домакините в 47', а крайният резултат бе оформен от Лукас Робертоне в 61'.

Играчите на Карло Анчелоти остават на второ място във временното подреждане с 68 точки, на 8 зад лидера Барселона, но "каталунците" са с мач по-малко. Възпитаниците на Жоан Руби са на 15-а позиция с 33 точки.