Елче победи гостуващия тим на Райо Валекано с убедителното 4:0 в мач от 32-ри кръг на испанската Ла Лига.

Гостите останаха с човек по-малко още преди да е изминал половин час игра, тъй като Флориан Лежюн получи директен червен картон заради грубо нарушение. Това улесни значително отбора на Елче, който откри резултата в добавеното от съдията време на първата част след гол на Тете Моренте.

Аржентинецът Лукас Бойе покачи на 2:0 в 53', а Фидел уби интригата в мач минута по-късно. Крайният резултат бе оформен в 72' чрез испанеца Жерард Гамбау.

Това бе трети успех за Елче през настоящата кампания в Ла Лига, но възпитаниците на Себастиан Бекачече остават на последното 20-о място във временното класиране с 16 точки. Играчите на Андони Ираола заемат 9-а позиция с 43 точки.