Отборът на Хебър Пазарджик постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване в Първа лига. Играчите на Любослав Пенев спечелиха гостуването си на Локомотив София с 4:1, въпреки че домакините от столицата отбелязаха първия гол в мача.

Той бе дело на Антонио Вутов, който реализира дузпа в 16'.

Пазарджиклии успяха да изравнят дълбоко в добавеното време на първата част благодарение на защитника Стефан Цонков. Така и завърши първата част.

През второто полувреме отборът на Хебър показа повече желание и заслужено отбелязаха нови три гола.

Бранителят на столичните "железничари" Марио Петков си отбеляза автогол в 66', а Георги Тартов и Анте Живкович официализираха първата победа на Любослав Пенев начело на Хебър с голове в края на мача.

Играчите на Станислав Генчев заемат 9-0 място с 37 точки, докато Хебър е на 15-а позциция с 20 точки, с 1 по-малко от 14-ия Пирин Благоевград.