Отборът на Олимпик Лион спечели гостуването си на Страсбург с 2:1 в първата среща от 33-ия кръг на френската Лига 1. По-интересното се случи през първото полувреме.

Гол на Баркола беше отменен в 10-та минута заради засада, а само пет по-късно домакините поведоха чрез Морган Сансон. Олимпик Лион обърна развоя на срещата в своя полза в рамките на четири минути, след като Кастело Лукеба изравни, а в 36-та Максанс Кере изведе гостите напред в резултата, който се запази до края на мача.

Олимпик Лион събра 53 точки, колкото има шестия в подреждането Рен и на три от петия Лил, които обаче са с мач по-малко. Тимът на Страсбург остава на 15-а позиция с 32 точки и домакините са извън опасната зона само заради головата си разлика.