Отборът на Виляреал се върна на победния път в Ла Лига след две поредни загуби и отново е с надежди за място в "Топ 4“ на шампионата.

В мач от 31-ия кръг на първенството на Испания Виляреал победи като домакин Еспаньол с 4:2.

С гол на Хави Пуадо в 45-ата минута гостите от Еспаньол изненадващо поведоха в резултата.

В 53-ата минута Етиен Капу възстанови равенството, а десет минути по-късно Дани Парехо даде преднина на домакините, поправяйки с добавка своя грешка от дузпа, която не вкара.

В 73-ата минута Хоселу вкара втори гол за Еспаньол, за 2:2.

Николас Джексън в 80-ата минута и Капу, с втория си гол в мача, във втората минута на добавеното време оформиха крайното 4:2 за Виляреал.

Гостите завършиха мача с десет души, след като в самия край резервата Еду Еспозито получи червен картон.

След 15-ата си победа за сезона Виляреал е на петото място, на пет точки зад четвъртия – Реал Сосиедад.

Еспаньол регистрира 15-а загуба, като е на предпоследната 19-а позиция.