Жирона разби мадридския гранд Реал с 4:2 на своя "Естадио Мунисипал де Монтивили" в Каталуня в среща от 31-ия кръг на Ла Лига, с което почти не остави шансове на тима на Карло Анчелоти да мисли за титла този сезон в първенството.

Над 13 000 души изгледаха в Жирона успеха на своя отбор, който е трети в исторически план срещу "белия балет".

Домакините поведоха с бързи голове на Валентин Кастеянос (на снимката) в 12-ата и 24-иата минути, но 10 по-късно Винисиус намали за 2:1 след аситенция на Марко Асенсио.

Второто полуврфеме започна с нов гол за Жирона. Отново аржентинецът Кастеянос отбеляза, регистрирайки "хеттрик", а в 62-ата минута 24-годишният играч на каталунците вкара и четвъртото си попадение.

В 85-ата Винисиус асистира на Лукас Васкес за 2:4.

С успеха Жирона излезнаха на 9-а позиция с актив от 41-а точки. Реал остават на второ място с 65, на 11 зад лидера Барселона, който е и с мач по-малко.