Рафаел Леао вкара два пъти за победата на Милан с 2:0 над Лече в 31-я кръг на Серия "А" на "Сан Сиро".

Шампионите поеха контрола над играта в началото, а в 14-та минута отборът получи дузпа. Тео Ернандес бе спънат в наказателното поле от Федерико Баширото. Реферът Даниеле Чифи не се поколеба да посочи бялата точка, но първоначалното решение бе отменено след намеса на ВАР.

В 40-та минута Леао вкара третия си гол в 3 двубоя срещу този съперник с глава след центриране на Тонали.

Милан продължи да доминира, но едва в 75-та минута Рафаел Леао направи 2:0 с удар в долния ъгъл.

След успеха възпитаниците на Стефано Пиоли събраха 56 точки и са пети в класирането, на две пред градския съперник Интер. Седмата загуба от 8 срещи задълбочи проблемите на Лече с изпадането, тъй като съставът е на две точки над зоната на изпадащите, на 16-о място с 28 точки.