Монпелие победи Рен с 1:0 в 32-я кръг на френската Лига 1, въпреки че игра с 10 души от 53-та минута, когато бе изгонен Теджи Савание. Единственото попадение вкара Стефи Мавидиди в 84-та минута, а с успеха Монпелие събра 40 точки.

Бретонците претърпяха трето поражение в последните си 5 мача и с 53 точки се нареждат на 6-о място, на 3 точки от Лил.

Попадението падна при една от малкото атаки на домакините, която бе спряна в зародиш с нарушение. Свободният удар бе изпълнен от Жордан Фери. Кристофър Жулиен спечели първия си дуел с глава, за да изпрати топката в невралгична зона зад обсега на вратаря на гостите. На далечната греда Мавидиди се възползва от неразбирателството между Манданда и Уармед Омари, за да открие резултата. В 64-та минута гостите можеха да се радват, но ударът на Артур Тиате бе отбит в горната греда над вратаря Бенжамен Лекомте.

Преди почивката, макар и с 11 човека, Монпелие отново бе предимно в изчаквателна позиция, като едно положение за Рен можеше да завърши с гол. Чимуаня Угучукву обаче не успя да насочи топката в мрежата с глава.