Карлос Алкарас защити титлата си на ATP 500 клей турнира в Барселона с награден фонд от над 2,8 милиона евро. Той стана едва вторият испанец след Рафаел Надал, който записва това постижение в каталунската столица и за първи път в кариерата си защитава трофей.

Купата е девета за 19-годишния бивш № 1 в света и трета за тази година, като до момента има 23 победи и 3 загуби през сезона.

Алкарас победи втория поставен в основната схема Стефанос Циципас във финала с 6:3, 6:4 за 80 минути игра. Успехът му е четвърти от 4 срещи срещу Циципас.

Гъркът поведе с 2:1 в първия сет, но допусна обрат до 2:3, а Алкарас задържа инициативата и с втория си пробив дръпна с 5:3 и завтори сета с 6:3.

Един пробив бе достатъчен на испанеца във втората част, за да стигне до крайния успех при първия си мачбол.