Валентин Антов остана резерва при победата на неговия Монца с 3:2 като домакин на Фиорентина в 31-я кръг на Серия "А". Монца е 12-и с 41 точки, а Фиорентина е десети с 42.

Гостите поведоха с две попадения до 13-та минута, като първо в осмата Кристиан Куаме реализира 1:0 в полза на Фиорентина, а 5 по-късно Рикардо Сапунара бе точен за 2:0.

Кристиано Бираги си отбеляза автогол в 26-та минута, с което Монца намали резултата на 1:2. Бираги опита да изчисти топката след центриране в наказателно поле, но я прати във вратата си.

Равенството 2:2 дойде в 43-та минута с гол на Дани Мота, който засече пас и вкара втория гол за Монца.

Матео Песина можеше да даде преднина на домакините във втората минута на добавеното време на първата част, но попадението му не бе зачетено заради игра с ръка в хода на атаката на Монца. Песина все пак се разписа за 3:2 в 59-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Софиан Амрабат.