Нюкасъл победи Тотнъм у дома с 6:1 в 32-я кръг на Премиър лийг. "Черно-белите" вкараха 5 безответни попадения в рамките на 21 минути и отказаха лондончани от борбата за класиране в челната четворка.

Във втората минута Джейкъб Мърфи откри резултата. Само 4 минути след това Фабиан Шер центрира към наказателното поле и Жоелинтон направи 2:0.

В деветата минута Мърфи покача преднината на домакините на 3 попадения. Александър Исак се разписа на два пъти в рамките на близо 180 секунди, в 19-та и 21 минута след асистенции съответно на Джо Уилък и Шон Лонгстаф.

4 минути след почивката Хари Кейн реализира почетния за Тотнъм след самостоятелен пробив.

Последваха пропуски и за двата отбора, а Калъм Уилсън оформи крайното 6:1 в 67-та минута.

Нюкасъл е на трето място в класирането с 59 точки. "Черно-белите" имат възможност да завършат в "Топ 4" за първи път от сезон 2002-2003.

Тотнъм е на пета позиция в подреждането с 53 точки, след като стана първият клуб в историята на английския елит с 5 допуснати попадения преди изтичане на 21-та минута.