Карлос Алкарас и Стефанос Циципас излизат днес в мач за трофея на турнира на клей в Барселона, Испания, който е от сериите "АТП 500".

Срещата на централния корт в каталунската столица започва в 17:00 часа българско време.

Представителят на домакините и бивш лидер в световната ранглиста не е загубил сет от старта на надпреварата, побеждавайки категорично Нино Боржеш, Роберто Баутиста-Агут, Алехандро Давидович-Фокина и Даниел Еванс.

Гръкът загуби само един сет - в полуфиналите с Лоренцо Музети. Преди това той победи последователно Педро Качин, Денис Шаповалов и Алекс де Минор.

Алкарас и Циципас имат общо три срещи помежду си. И при трите краен победител е испанецът. Последната от тях е именно на този турнир в четвъртфиналите през миналата година. Тогава бъдещият шампион печели с 6:4, 5:7, 6:2.