Борусия Дортмунд излезе начело във временното класиране Бундеслигата след домакински успех над Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в 29-ия кръг. "Вестфалци" събраха 60 точки и изпревариха досегашния водач Байерн Мюнхен, който остана с 59 след като по-рано днес загуби от Майнц 05. До края на сезона остават 5 кръга.

Айнтрахт Франкфурт вече 8 мача няма победа в първенството и е на девето място с 42 точки.

Джуд Белингам отбеляза първото попадение за домакините в 19-та минута, след като получи кълбото от Юлиан Бранд и я прати в долния десен ъгъл на вратата на гостите. 5 минути по-късно Карим Адейеми центрира в предни позиции и Дониел Мален удвои.

Последваха още възможности и за двата отбора, а малко преди почивката, в 41-ата минута, Матс Хумелс се възползва от подаване на Рафаел Герейро и се разписа за 3:0.

Четвъртият гол бе дело на Дониел Мален. Нидерландският нападател вкара второто си попадение в двубоя в 66-та минута след втора асистенция на Адейеми.

В следващия кръг Бортмунд ще гостува на Бохум, а Айнтрахт Франкфурт ще приеме Аугсбург.