Осасуна победи Бетис с 3:2 като домакин в 30-я кръг на Ла Лига и се изкачи на осмо място във временното класиране с 41 точки. За Бетис поражението е четвърто в последните 5 срещи. Бетис държи петата позиция с 48 точки, но шестият Виляреал е с 47 и мач по-малко.

С две попадения за домакините се отличи 31-годишният хърватски нападател Анте Будимир. Той реализира първия гол за Осасуна в 6-та минута, а 5 по-късно се разписа и за 2:0 отново след асистенция на Кике Барха.

Гостите от Бетис намалиха в 16-та минута след попадение на Хуан Миранда, а в 23-ата Борха Иглесиас пропусна възможност да изравни.

Йон Монкайола увеличи преднината на Осасуна в 41-ата минута, когато бе точен за 3:1, а в 70-ата Гуидо Родригес оформи крайния резултат след удар с глава.