Фиорентина попадна във финалната четворка на турнира Лига на конференциите.
Италианският тим загуби четвъртфинала реванш срещу Лех Познан с 2:3.
Гостите поведоха убедително голове на Алфонсо Соуза в 9-а минута, Кристофер Велде в 65-а от дузпа и Артур Собиех в 69-а минута.
Флорентинци отговориха с попадения на Рикардо Сотил в 78-а минута и Гаетано Кастровили в добавеното време.
Така домакините се добраха до полуфинал след разгромния успех преди седмица в Полша – 4:1 и с общ резултат 6:4 възпитаниците на треньора Винченцо Италиано продължават напред.
Следващият противник на "виолетовите" е победителят от двойката Базел - Ница.



21:52 / 20.04.2023
1186










