Берое победи Шампион 2006 София със 117:55 точки (32:12, 29:16, 31:11, 25:16) като домакин в Стара Загора в първа среща от полуфиналните плейофи в българското първенство за жени.

Първенецът на страната от последните два сезона Берое продължава успешно защитата на титлата си. В серията се играе до две победи от 3 срещи, а вторият мач ще е на 21 април, петък от 16:30 часа в столичната зала "Триадица“. При равенство 1:1 победи третият двубой ще е отново в Стара Загора на 23 април от 17:30 часа.

Старозагорки, които нямат загуба от началото на сезона, превъзхождаха убедително противничките си, които стигнаха до полуфиналите след като завършиха първи във Втората тройка от втория етап на първенството. На почивката баскетболистките на Берое водеха с 61:28 точки, а силно първо полувреме изигра Цветомира Наумова, записвайки 19 точки и 3 борби до момента.

През второто полувреме старозагорки продължиха да доминират и минута преди края на третата четвърт преднината им достигна 53 точки при 92:39. Последната част започна при същия резултат, а Берое натрупа 100 точки при оставащи 7 минути от двубоя при 100:47. Най-голямата разлика в срещата бе 63 точки.

Старши треньорът на Берое Таня Гатева използва всичките си 12 състезателки, а най-резултатна бе Цветомира Наумова с 25 точки, 4 борби и 2 асистенции. Яна Карамфилова добави 23 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Димана Костова се отчете със 17 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За Шампион 2006 Виктория Иванова отбеляза 28 точки, 3 борби и 2 асистенции.

В другата полуфинална двойка един срещу друг се изправят Монтана 2003 и Рилски спортист, като първият мач е тази вечер от 18:00 часа в зала "Младост“ в Монтана.