Ливърпул постигна първа победа от над месец в Премиър лийг. Отборът на Юрген Клоп спечели с категоричното 6:1 като гост на Лийдс в последен мач от 31-я кръг.

Коди Гакпо откри в 35-та минута след асистенция на Трент Александър-Арнолд. До почивката се разписа и Мохамед Салах в 39-та минута чрез подаване на Диого Жота.

Луис Синистера върна надеждите на йоркшърци в 47-та минута, но само 5 по-късно Жота се разписа, благодарение на пас от Къртис Джоунс. Салах добави второ попадение на сметката си в 64-та минута, а този път Гакпо се отчете с голова асистенция. Жота също намери целта за втори път тази вечер в 74-та минута, а Дарвин Нунес оформи крайния резултат в заключителните секунди на срещата.

Това бе първи успех за "червените" в първенството от 5 март, когато надвиха Манчестър Юнайтед със 7:0. Последваха поражения от Борнемут и Манчестър Сити, както и равенства с Челси и Арсенал.

"Мърсисайдци" са осми с 47 точки, а Лийдс е 16-и с 29.