Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият Динамо Москва са на една победа от класиране за финал в руската Суперлига. Шампионите победиха Зенит Санкт Петербург с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:15) във втората полуфинална среща от серията, която се игра в Москва.

Възпитаниците на Константин Брянский поведоха с 2:0 успехи и се нуждаят от още една победа, за да се класират на финал.

В състава на Зенит за първи път от 8 април в игра се появи националът Егор Клюка.

Цветан Соколов бе изключително силен в първите две части. Българският диагонал отбеляза 20 точки. Той изведе Динамо до мачбол в третата част с атака по диагонала от зона 4 - 24:15. Ас на Антон Семишев донесе успеха на московчани с 25:15 в третата част за крайното 3:0.

Цветан Соколов завърши с 22 точки (4 аса, 1 блок, 65% ефективност) и бе най-резултатен за Динамо. Иля Власов добави още 10 точки.

Матю Андерсън се отличи с 12 точки, а Виктор Полетаев добави още 10 точки за Зенит.

Третата среща от полуфиналната серия ще е в Санкт Петербург на 24 април.