Първата ракета на България Виктория Томова спечели титлата на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 80 хиляди долара.

Поставената под номер 2 българка направи обрат и победи на финала четвъртата в схемата Тереза Мартинцова от Чехия с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:26 часа.

Томова загуби първия сет, но във втория поведе с 5:1 и без проблеми изравни резултата. В третата част тя преодоля пасив от 1:3 и със серия от пет поредни гейма затвори мача.

Двубоят завърши с общо 17 пробива - 10 за българката и 7 за съперничката й.

С успеха Томова заработи 12 192 долара и 115 точки за световната ранглиста, в която заема 98-ата позиция. Софиянката има вече общо 17 титли от турнирите на ITF, а тази е втора от толкова висок ранг след тази в Биариц (Франция) през юли 2019 година.

Българката ще запише рекордно класиране в световната ранглиста като се очаква от утре да бъде сред най-добрите 80 тенисистки в света.