Норвежкият нападател на английския шампион Манчестър Сити - Ерлинг Холанд отбеляза нови две попадения за тима си при успеха с 3:1 над Лестър в среща от 31-ия кръг на Висшата лига.

С това си представяне той се изравни с Роналдо (Феномена) по брой голове в един сезон за даден клуб от "Топ 5" първенствата в Европа.

Холанд вече има 47 гола в 40 мача за Манчестър Сити докато Роналдо отбеляза 47 попадения в 49 срещу за Барселона в сезон 1996/97 г. Тогава бразилецът беше на 20 години.

Джон Стоунс откри резултата на "Емиратс" с попадение в 5-та минута, с Холанд покачи от дузпа в 13-ата. Само 12 по-късно отново Холанд направи резултата класически. Лестър върна едно попадение през втората част. То беше дело на Келечи Ихеначо.

С успеха Манчестър Сити се доближиха на три точки от лидера Арсенал като вече имат 70 на сметката си. Лестър са предпоследни (19-и) с 25 точки.