Руснакът Андрей Рубльов се класира за финала на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" 1000, който се провежда в Монте Карло, Монако.

Поставеният под номер 5 в схемата Рубльов елиминира американеца Тейлър Фриц след обрат -  5:7, 6:1, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 7 минути игра.

Първият сет премина през множество пробиви, но в крайна сметка Фриц го спечели с 5:7 като спечели последните 3 гейма в частта.

Във втория и третия сет руснакът нямаше никакви проблеми и заслужено стигна финала в турнира като това ще бъде втори двубой за титла за него на този Мастърс.

В предходния с негово участие, провел се през 2021-а година Рубльов загуби от Стефанос Циципас.

В последния си мач за трофея Рубльов очаква победителя от срещата между Холгер Руне и Яник Синер.