Атлетик (Билбао) спечели "баското" дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига, побеждавайки Реал Сосиедад с 2:0 пред препълнения стадион "Сан Мамес" в най-големия град на областта.

Иняки Уилямс даде преднина за домакините с попадение в 33-ата минута след асистенция на Микел Весга. Отново Улямс беше точен за крайното 2:0. Това се случи в 70-ата минута. Автор на головия пас този път беше резервата Раул Гарсия.

С успеха Атлетик излезе на седмо място с 43 точки. Реал Сосиедад остават на четвърто място с 51 точки.

Още един мач от Ла Лига се изигра днес. Валядолид победи Виляреал като гост с 2:1. Селим Амала даде аванс на гостите, а друг мароканец - Джауад ел Ямик покачи за 2:0. Етиен Капу върна едно попадение за гостите. С победата Валядолид вече са 14-и с 32 точки, а Виляреал остават 5-и с 47 точки.