Борусия (Дортмунд) и Щутгарт изиграха най-зрелищния мач от 28-ия кръг на Бундеслигата днес, завършвайки 3:3.

Кандидат шампионите с кандидат изпадащите зарадваха с цели 6 гола 54 000 фенове на стадион "Мерцедес Бенц Арена" в Щутгарт.

Себастиан Алер даде преднина за Борусия в 26-ата минута, а само 7 по-късно Даниел Мален удвои преднината на гостите.

Малко преди края на първата част Константинос Мавропанос от Щутгарт беше изгонен за втори жълт къртон.

Въпреки че домакините играха повече от полувреме с човек по-малко, те не се предадоха като още в началото на втората част техен гол - на Серу Гираси беше отменен поради засада. В 78-ата французинът Танги Кулибали все пак отбеляза за Щутгарт за 1:2, а 6 по-късно Йоша Вагноман изравни за 2:2.

В третата минута на добавеното време Джовани Рейна даде нов аванс на "жълто-черните", но домакините отново изравниха чрез Силаш в самия край на мача.

С равенството Борусия Дортмунд остава на второ място в подреждането с актив от 57 точки, на 2 зад лидера Байерн, който също сгреши днес. Щутгарт са 16-и с 24 точки, все още в зоната на изпадащите.