Шалке 04 постигна изключително убедителен успех над Херта Берлин като домакин в първата среща от 28-я кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Томас Райс се справиха със столичани с 5:2.

Тим Скарке откри в още 3-та минута, а Мариус Бюлтер удвои в 14-та след асистенция на първия голмайстор. Стеван Йоветич намали в последните секунди преди почивката. Втората част "кралскосините" вкараха още два поредни гола чрез Симон Тероде в 48-та и отново Бюлтер в 78-та. Марко Рихтер отново намали за гостите в 84-та преди Марчин Камински да оформи крайния резултат във втората минута на добавеното време.

Шалке изпревари съперника си и вече е 16-и с 24 точки, на две от спасителната черта, а Херта е последен с 22.