Първата ракета на България в мъжкия тенис - Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда на клей в Монте Карло, Монако.

Двукратният полуфиналист в това състезание падна от чеха Иржи Лехечка с 6:7(4), 4:6 след час и 41 минути игра.

Първият сет стартира с пробив за 25-ия в света Димитров, но чехът веднага го върна. При 3:3 българинът отново проби сервиса на своя опонент и малко по-късно вече водеше с 5:3.

Лехечка не се отказа и изравни геймовете. Григор получи нови два шанса за скрит сетбол, но ги пропиля и в крайна сметка двамата трябваше да решат спора в тайбрек. В него по-прецизен беше чехът и спечели със 7:4 точки.

Във втората част двамата печелеха подаванията си до 4:4 когато Лехечка успя да пробие на 0 и на свой сервис затвори мача. В следващата фаза чехът ще играе с победителя от срещата между Стан Вавринка и осмия поставен Тейлър Фриц.