Тимът на Академик (Пловдив) победи с 87:83 (22:9, 20:20, 20:30, 25:24) точки лидера в Националната баскетболна лига - Рилски Спортист (Самоков) в среща от 29-ия кръг на редовния сезон.

Пловдивчани диктуваха събитията на паркета от първия до последния съдийски сигнал. Домакините стартираха вихрено като след първата част водеха с 22:9 точки в зала "Колодрума" в "Града под тепетата".

Втората се запази разликата, а в третата гостите намалиха разликата до едва 2 точки. Последната и решаваща четвърта част приключи с 25:24 в полза на Академик, което стигна за краен успех в мача.

Васил Бачев допринесе с 25 точки за победата, а Евгени Хаджирусев добави още 19. Американецът Майкъл Тейлър Криймър приключи с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 12 борби за успеха. За гостите Чавдар Костов вкара 18, а Демаджео Уигинс завърши с 15.

С победата Академик излезнаха на 8-а позиция с 36 точки (10 победи и 16 загуби) като са в серия от 4 поредни победи и увеличиха шансовете си да играят в плейофите. Въпреки загубата Рилски спортист са първи с 50 точки (23 успеха и 4 поражения).