Отборът на Лацио продължава победният си ход. В мач от 29-ия кръг на футболния шампионат на Италия тимът от Рим победи като домакин Ювентус с 2:1.

Сергей Милинкович-Савич изведе Лацио напред в резултата в 38-ата минута, след асистенция на най-добрия на терена Матиа Дзакани. В 42-ата минута демонстриращият страхотна форма в последните месеци французин Адриен Рабио възстанови равенството.

Дзакани в 53-ата минута донесе успеха на Лацио, който е трети пореден за отбора.

След 17-ата си победа за сезона Лацио е на второто място в класирането, като изостава с 16 точки от лидера Наполи.

Ювентус е на седмото място, като за тима от Торино това е шеста загуба за сезона.

Резултати от мачове от първенството на Италия, които се изиграха на 8 април (събота)

Удинезе – Монца 2:2

Фиорентина – Специя 1:1

Аталанта – Болоня 0:2

Сампдория – Кремонезе 2:3

Торино – Рома 0:1

Верона – Сасуоло 2:1

Лацио – Ювентус 2:1