Шампионът Реал (Мадрид) направи поредна грешна стъпка в Ла Лига. В мач от 28-ия кръг на шампионата на Испания играчите на Карло Анчелоти допуснаха домакинска загуба от Виляреал с 2:3.

Реал поведе в 16-ата минута, след като Пау Торес си вкара автогол. В 36-ата минута Самюел Чуквуезе възстанови равенството.

В началото на втората част Реал отново излезе напред в резултата, след като в 48-ата минута Винисиус вкара за 2:1.

В 70-ата минута Хосе Моралес изравни, а в 80-ата минута Чуквуезе, с втория си гол в мача, донесе трите точки за Виляреал.

За отбора на Виляреал това бе трета поредна победа. Реал прекъсна серията си от две поредни победи.

След петата си загуба за сезона Реал е на второ място в класирането, като изостава с 12 точки от лидера Барселона, но е и с мач повече. Тимът от Мадрид има аванс от пет точки пред третия Атлетико (Мадрид), но е и с мач повече.

Виляреал е на петото място, на четири точки от четвъртия Реал Сосиедад.

Резултати от останалите мачове от кръга, които се изиграха на 8 април (събота)

Осасуна – Елче 2:1

Еспаньол – Атлетик (Билбао) 1:2

Реал Сосиедад – Хетафе 2:0